Dolgu Uygulaması, yüzde yaşlanmaya bağlı oluşan kırışıklıkları, belirginleşen hacim kaybını gidermek ve daha genç, canlı yüz sağlamak için yüze uygulanan materyallerdir.

Dolgu Maddeleri Nelerdir?

Değişik firmaların değişik dolgu maddesi vardır. Son yıllarda bitkisel ağırlıklı dolgu uygulaması da görebilmekteyiz. Bunların en çok kullanılanı ve en az alerjik olanı `hyaluronik asittir’. Bunun dışında kalsiyum hidroksiapatit, polylaktik asit içeren dolgu maddeleri de vardır. Dolgu maddeleri geçici ya da kalıcı olabilir.

Yüzde çoğunlukla geçici dolgular kullanılır. Etki süreleri uygulanan dolguya göre 6-24 ay arasında değişmektedir. En sık kullanılan hyalüronik asit ortalama 12-16 ay kalabilir. 2 yıla yakın kalabilen dolgu maddeleri de mevcuttur.

Nerelere Uygulanır?

En sık uygulandığı alan elmacık kemiği, dudak, yanak bölgesi ve göz altıdır. Ayrıca burun dış kenarlarından aşağı doğru uzanan olukların düzeltilmesinde, dudak ve ağız etrafı çizgilerin düzeltilmesinde, geçmişten kalan yara ve diğer yüzdeki izlerin giderilmesinde kullanılabilir.

Nasıl Yapılır?

Çok ağrılı olmasa da uygulama yapılacak alana işlemden 15-20 dk önce anestezik kremler sürülebilir. Tecrübeli ellerde morluk sıfıra yakındır. Uygulama sonrası buz içeren jeller uygulamak hem ağrıyı alır hem de oluşabilecek ödemi giderir.

Uygulama süresi 15-20 dk sürer. İşlemden sonra kişi işine devam edebilir. Etkisini hemen görmek mümkündür. Dolgu, yapılan yer ve içeriğine göre farklı derinliklere (yüzeyel veya derin) uygulanabilir. Dolgu diğer yüz gençleştirme işlemleri ile beraber uygulanabilir.

En sık ile beraber uygulanır ki hiçbir sakıncası yoktur. Genel olarak da önce , 1 hafta sonra dolgu yaptırmak daha doğru olacaktır. Dolgu hasta ile konuşarak ve anlık karar vererek yapılacak yüzün yeniden şekillenmesi işlemidir. Doğru ellerde ve doğru estetik vizyon ile hızlı bir sürede çok doğal ve güzel sonuçlar alınabilir.

Dolgu Uygulaması Fiyatları 2024

Dolgu uygulaması fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.