Estetik Burun Ameliyatları; Burun, yüzün tam ortasında ve dikine uzanımı ile yüze şekil vermesi açısından çok önemlidir. Karşımızdaki ile konuşurken göz teması kurup gözlere baksak da, gözlerin arasında olan burnun eğri ya da şekilsel bozukluklar bakışların burna kaymasına yol açar.

Burnun eğri olması yüzü eğri, uzun olması yüzü uzun, kısa olması ise yüzü kısa gösterdiğinden burun, yüzün en önemli görsel organıdır denebilir.

Estetik Burun Ameliyatı Öncesi İzlenecek Adımlar Nelerdir?

Her şeyden önce estetik burun ameliyatları esas görevini yerine getirerek nefes almayı gerçekleştirmelidir. Bundan dolayı öncelikli olarak, kulak, burun, boğaz ve baş boyun cerrahisi uzmanıyla yapılacak bir ameliyat görüşmesi ile işe başlamak gerekir.

Beraberinde hastanın istekleri sorulur ve nelerden rahatsız olduğunu söylenmesi istenir.

Yapılan ayrıntılı burun muayenesi sonrası (özellikle burun içinin kıkırdak kemik eğriliği ve burun etleri büyüklüğü değerlendirilmesi), hastaya doktorun neler verebileceği ve hangi noktalarda hastanın isteğini yerine getirebileceği mutlaka karşılılı konuşulmalı ve ortak bir noktada hemfikir olunmalıdır. Estetik burun ameliyatları mükemmel burun yoktur, bunun yerine ideal burun vardır.

İdeal Burun Nasıl Olmalıdır?

İdeal burun, her şeyden önce nefes alan, yüze uygun olan ve doğal görünen burundur. Bilimsel olarak tarif edilen birtakım açılar ve ölçüler olsa da, kişiden kişiye değişen güzellik algısı her zaman bu açı ve ölçülerle uyuşmayabilir. Bu nedenle burun estetik ameliyatları kişiye özel ameliyatlardır.

Estetik Burun Ameliyatının Ardından İyileşme Süreci

Estetik burun ameliyatları ortalama 2-3 saat süren, 1 gece hastanede kalınması gereken ameliyatlardır. Hastanın burnuna silikon tampon konur ve doktorun uygulamasına göre bu tampon 2-7 gün arasında tutulabilir. İlk 1 hafta, dış kısımda alçı olacaktır.

Maksimum 2-3 hafta sürecek gözaltı morluğu olabilir ki bu durum kişiden kişiye göre değişir.Hasta 1. haftada işine başlayabilir. 3 ay gözlük takmaması ve yine 3 ay burun ve yüzün güneşten korunması önerilmektedir.

Burnun kendini göstermesi, yoğun şişliğin ve ödemin gitmesi 3.-4. haftayı bulmakla beraber, şişliklerin tam olarak inmesi ve tamamen iyileşme 8. ayı bulabilir. Bu süre içinde yer yer asimetrileri fazla olan olan ödem ve şişlikleri normal kabul etmek gerekir.

Estetik Burun Ameliyatları Fiyatları 2024

Estetik Burun Ameliyatları Fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.