Radyofrekans ile Burun Eti Küçültmesi; Onkalar burun içinde ortalama 6 adet(herbir kavitede 3 tane)bulunan  sağlıklı nefes almayı sağlayan dokulardır. Normal büyüklükteki konkalar burun tıkanıklığına yol açmaz. Ne zaman ki çok fazla büyür ve solunumu tıkamaya başlar o zaman patolojik hale gelir.Bunu en çok alerjik rinitli hastalarda ve septum deviasyonunda görebiliriz.

Konka hipertrofisinde geçmiş dönemlerde total çıkartılmaya kadar giden cerrahiler yapılmış. Sonra görülmüş ki hastalar daha kötü oluyor, burun içinde kabuklanma ve kokulu akıntılara sebep oluyor.

Çünkü konkalar burun fizyolojisi için önemli dokulardır ve bulunması gereken dokulardır.Yıllar içinde parsiyel rezeksiyonlar yapılmış, bundada ciddi kanama riskleri görülmüş. Lazerle küçültülmeye gidilmiş yine kabuklanma ve kanama riski görülmüş. Lazerin pahalı olmasıda diğer yan etkisi olarak değerlendirilebilir.

Günümüzde ise en çok kullanılan tedavi yöntemi RADYOFREKANS denilen radyo dalgalarıyla konkaların küçültülmesidir.Radyofrekans dokuda buharlaşmaya sebep olup 3-4 hafta içinde konkada ciddi küçülmeye yolaçar.

UYGULAMA

Radyofrekans ameliyathane şartlarında diğer cerrahilerle beraber yapılabileceği gibi poliklinik şartlarında lokal anestezi ile 5-10 dakika içinde rahatlıkla uygulanabilir. Hastanın burnuna önce küçük pamukla anestezik solüsyon koyup arkasından lokal enjeksiyon yapılıp ve hiçbir ağrı hissetmeden radyofrekans uygulaması yapılabilir.

İşlem sonrası hastayı yine 10 dakika dinlendirip eve gönderebiliyoruz. Hasta 2-3 hafta içinde burnundaki rahatlamayı hisseder hale gelir. Bu süreçte lokal kabuklanma azaltıcı damlalar ve burun spreyleri kullanılmalıdır ki işlemin tek istenmeyen etkisi 2 hafta sürebilecek kabuklanmadır.

Radyofrekans ile Burun Eti (Konka) Küçültmesi Fiyatları 2022

Radyofrekans ile Burun Eti (Konka) Küçültmesi Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.